Dodatkowe informacje

 

 

Konto bankowe:

ING Bank Śląski

44 1050 1461 1000 0092 0776 8657

Zezwolenie na prowadzenie apteki

Producenci
Kontakty

 

Łódzki Wojewódzki 

Inspektorat Farmacuetyczny

 ul. Fabryczna 25 , 90-341 Łódź

 tel: (0-42) 630-21-71
www.lwif.pl 

Mapa dojazdu

Sposoby dostawy

SOLGAR Oliwka Europejska (olea europaea) wyciąg z liści

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 69,70 zł 69.70
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Solgar
Kod produktu: Suplement diety,."

Opis

 Solgar jest firmą oferującą preparaty ziołowe zawierające jednocześnie ekstrakt ziołowy i świeże sproszkowane zioła. Uzyskujemy wtedy preparat ziołowy o pełnej sile działania zioła występującego w naturze.

Na przestrzeni wieków ludzie uczyli się pozyskiwania drogocennych ziół. Wykonywano nalewki, które były ekstraktami, w ten sposób wzmacniano siłę działania zioła. Jednak podczas ekstrakcji za pomocą alkoholu niektóre istotne składniki zioła ulegały zniszczeniu lub osłabieniu. Z drugiej strony zioła spożywane na surowo lub w postaci naparów były zbyt słabe, aby dawać skuteczne, zadawalające rezultaty o określonym czasie.

Obecne najsilniej działające dostępne preparaty ziołowe to preparaty standaryzowane o pełnej sile działania oferowanej przez Solgara.

Standaryzowane zioła o Pełnej Sile Działania firmy Solgar zapewniają stały i jednolity poziom roślinnych składników odżywczych. W unikalnym procesie mieszamy wystandaryzowany ekstrakt ziołowy zawierający kontrolowaną ilość ważnych związków roślinnych ze wszystkimi składnikami występującymi w nieprzetworzonym ziole.

W rezultacie otrzymujemy unikalny, wysokiej jakości wyciąg ziołowy o synergistycznie pełnej sile działania zioła występującego w naturze.

 

Standaryzowany ekstrakt ze sproszkowanych  liści oliwki europejskiej wraz ze sproszkowanym świeżym nie przetworzonym liściem oliwki europejskiej. Takie połączenie zapewnia pełną siłę działania zioła występującego w naturze. Specjalny system naturalnych antyutleniaczy (beta-karoten i witamina C) gwarantują skuteczność, pełną potencję i siłę działania do końca daty ważności do spożycia.

 

Drzewo oliwne to niewielkie drzewo wiecznie zielone występujące w krajach śródziemnomorskich. Daje ono zielone lub czarne owoce jadalne, z których otrzymuje się również jadalny olej. Olej i liście są przetwarzane w celach leczniczych.

Liście oliwki powszechnie stosuje się w leczeniu schorzeń powodowanych lub związanych z wirusami, retrowirusami, bakteriami lub pierwotniakami. W związku z tym stosuje się je w takich chorobach jak przeziębienia i grypa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, mononukleoza wywoływana przez wirus Epsteina-Barra, zapalenie mózgu, opryszczka, półpasiec, HIV/AIDS, łagodne zapalenie mózgu, wirusowe zapalenie wątroby typu B, zapalenie płuc, gruźlica, rzeżączka, malaria, denga i różne infekcje.

Liście oliwki stosowano w medycynie tradycyjnej w celu obniżenia gorączki, poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi oraz jako diuretyk. W 1854 r. Pharmaceutical Journal opublikował artykuł na temat ich stosowania w przypadkach gorączki i malarii.

Liście oliwki wymieniono w Podręczniku Ziół Leczniczych Duke’a jako środek przeciwbakteryjny, hipoglikemiczny i antyoksydant ze wskazaniami do stosowania w różnych stanach chorobowych takich jak malaria, zaburzenia funkcjonowania układu limfatycznego i schistosomatoza.

Ponieważ liście oliwki słyną z naturalnej odporności na ataki bakterii i insektów wiele badań poświęcono właściwościom przeciwbakteryjnym głównych składników liści.

W badaniach laboratoryjnych stwierdzono, że składniki liści oliwki oleuropeina i hydroksytyrozol mają silne działanie przeciwbakteryjne wobec bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich. Wyniki te sugerują, że liście oliwki mogą być uważane za potencjalne źródło środków przeciwbakteryjnych w leczeniu infekcji układu jelitowego i oddechowego ludzi.

Oleuropeina ma działanie bakteriostatyczne i przeciwutleniające.

W eksperymentach na zwierzętach wykazano, że liście oliwki obniżają gorączkę, ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi oraz normalizują nieregularne uderzenia serca. Podczas badań przeprowadzonych w latach 60. w Upjohn wykazano, że składniki liści oliwki mają również właściwości antywirusowe.

Dalsze badania potwierdziły skuteczność liści oliwek również w walce z bakteriami i pierwotniakami pasożytniczymi.

Główne zastosowania oliwki europejskiej:

 • zwalczanie drobnoustrojów,
 • obniżanie gorączki,
 • wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego,
 • antyoksydant,
 • infekcje wirusowe (np. przeziębienia i grypa),
 • infekcje bakteryjne,
 • infekcje grzybicze (np. Candida albicans),
 • infekcje pasożytnicze,
 • nadciśnienie,
 • choroba wieńcowa,
 • arytmia serca,
 • ochrona przed szkodami powodowanymi przez wolne rodniki.

Wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego

Badania naukowe nad oleuropeiną wskazują na potencjalne działanie obniżające ciśnienie krwi, zwiększenie przepływu krwi przez naczynia wieńcowe i przeciwdziałanie arytmii. Nie przeprowadzono dotychczas prób klinicznych nad wpływem oliwki europejskiej na układ krążenia, ale opublikowane badania sugerują, że rzeczywiście może ona mieć obiecujące działanie wzmacniające.

Zwalczanie drobnoustrojów

Aktywny związek oleuropeiny ma silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i antywirusowe. Stwierdzono, że wyciągi oliwki europejskiej hamują rozwój różnego rodzaju organizmów, w tym wirusa opryszczki, grypy A, wirusa Coxsackie, salmonelli, gronkowca i E coli.

Antyoksydant

Związki fenolowe występujące w oliwce europejskiej znane są ze swych właściwości antyoksydacyjnych/zmiatania wolnych rodników, które według wyników badań przewyższają podobne właściwości witaminy E.

Inne zastosowania

Liście oliwki europejskiej działają również moczopędnie i regulują stężenie glukozy we krwi. Mogą być stosowane pomocniczo w leczeniu łagodnej postaci cukrzycy.

Suplementacja

Należy wybierać preparaty standaryzowane pod względem zawartości oleuropeiny i jednocześnie zawierające świeże liście oliwki europejskiej. Tylko wtedy możemy korzystać z pełnej aktywności tego zioła. Skuteczna porcja dzienna powinna dostarczać: 14 mg oleuropeiny i 225 mg świeżego nieprzetworzonego liścia oliwki europejskiej.

Składniki:

Jedna kapsułka zawiera:

Składniki aktywne:

Standaryzowany ekstrakt ze sproszkowanych liści oliwek……………225 mg

(14 mg (6%) oleuropeina)

Proszek z nieprzetworzonych liści oliwek ……………………………………225 mg

Naturalne substancje pomocnicze:

Otoczka kapsułki (hydroksypropylometyloceluloza)

Substancje przeciwzbrylające: roślinny stearynian magnezu, dwutlenek krzemu

Przeciwutleniacz: sproszkowana baza Phyto O2X®**(mieszanina beta karotenu naturalnego pochodzenia i kwasu askorbinowego)

** Phyto O2X® to specjalna mieszanka naturalnych antyoksydantów, która gwarantuje zachowanie pełnej             świeżości składników.

 

 Zalecane spożycie: 1 do 3 kapsułek dziennie Opakowanie: 60 kapsułek Zapewnia kurację: 20 do 60 dni

Uwaga

 

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety, ani zdrowego trybu życia. Preparat powinien być przechowywany w sposób niedostępny i niewidoczny dla małych dzieci.

 


Producent: SOLGAR ul. Skoroszewska 12, 02-495 Warszawa.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl